Poschodové a vyvýšené postele

Detské poschodové a vyvýšené postele majú viac výhod, než klasické detské postele. Ich čaro spočíva vo využití priestoru pod posteľou alebo v uloženie na spánok dvoch detí. Ak teda máte jednu princezničku alebo princátko, tak sa vám javí ako výhodná varianta posteľ vyvýšená, ktorá im dopraje aj dostatok úložného priestoru pod trámiky postele. Lenže ak sú dve, tak sa o slovo hlási aj potrebné poschodovej postele.

Využitie vyvýšených postelí

Vyvysena-postel-se-skluzavkou
Vyvýšená posteľ so šmýkačkou

Je na vás, ako tento priestor využijete. Vznikajú tu nevšedné nápady nielen návrhárov, ale aj rodičov a originalita hrá prím. Kráľovstvo bábik, autíčok alebo šatňa, rozvrhnutie konceptu si môžete vybrať sami alebo si konkrétne vybrať posteľ, ktorá je už nejakým spôsobom riešená. Lenže rodín majúci jedno dieťatko je málo, skôr každý pár chce deti dve.
Vyvýšená posteľ je tak zrejme dočasným riešením, než príde dieťa druhej. Využitie vyvýšených postelí je vám teda jasné, ale s druhým dieťaťom sa javí výhodnejší variant poschodových postelí. Nezaberú totiž toľko miesta, ako v prípade dvoch samostatných postelí.

Ktoré dieťa do akého poschodia

Tak je to zrejme logické, ale pre poriadok a ujasnenie rodičov sa do vyšších polôh ukladá k spánku dieťa staršie. Musí tu byť zaistené bezpečie a tiež pohodlie. Zábrany v podobe dreva sú najlepšie. Ovšem dostávajú sa k slovu aj iné varianty zabezpečenia v podobe siete, ktoré umožňujú uloženie v horných častiach i malého predškoláka. Ak teda chcete kupovať poschodovú posteľ, určite máte čas tak do 4 – 5 rokov dieťaťa prvého, skôr je to skôr nevhodné. Existujú rôzne varianty postelí, ktoré prináša deťom zábavu, kedy sa môžu z dievčenské postele bane po prebudení zviezť po šmykľavke. Posteľ tak môže pripomínať hradbu, draka, auto, atď. Fantázii sa medze nekladú au posteľou je kreativita vítaná. Deti sú vo svojej izbe rady, kým nepríde tma a začnú sa báť. Je lepšie im dopriať potrebný komfort, než denne počúvať ich nárek, že sa v postieľke bojí. Keď sa mu bude postieľka páčiť, máte aj väčšiu úspešnosť pokojného spánku po celú noc. Prečítajte im rozprávku, nech sa im dobre spinká a nechajte rozsvietené malé svetielko. Postupom času sa to odnaučí, ale prečo im to odopierať, keď na to majú vek.

Výhody postelí s prístelkou

Postele s pristelkou sa staly doslova bestsellerom. Možno si také postele pamätáte u babičiek a dedkov, kedy sa zo šuplíka postele dala vysunúť ďalšie matraca. Lenže dnešná doba dala vznik naozaj exkluzívnym zostavám, ktoré majú kvalitné rošty, matrace a ponúkajú aj nádherné a jemné obliečky. Spinkanie ako v rozprávke a bez väčšej námahy žatvu obliečok. Ako by sa vám páčilo, keby po ráne išla druhá posteľ zožať? Ťažko (detské stoly) povedať, ako by ste to urobili s dvoma posteľami, ale s týmto druhom, tú druhú posteľ pohodlne zasuniete. Všetko do seba zapadá ako toľko obľúbená detská hra “puzzle”.
Do zásuviek sa zmestí obliečky a deti si môžu cez deň na posteli hrať. Čo treba pexeso alebo inú kartovú hru? Hier na posteli je oblaky, rovnako ako hračiek v detskej izbe. Taký malý domček, kde deka poslúži ako strieška od stanu, tiež nie je márnym nápadom. Deti milujú budovanie skrýš, keď tu sú schované pred bubáky a ďalšími netvormi.

Zábava s poschodovými aj vyvýšenými posteľami

Deti a ich detský svet musí byť podporený o rad zaujímavých podnetov. Bola by pre nich nuda spať v bielom obliečky na molitanové matraci. Zaistite vašim deťom spomienky na celý život. Na vankúšovú bitku do smrti nezabudnú a vždy im to vyčarí úsmev na tvári. A nie je to len o vankúsovych bitkách, keď máte poschodové postele, dajú sa vymyslieť aj iné hry. Priviažte na povrázok malý košíček, ktorým si deti budú posielať, čo ich napadne. Nech to sú tajné priania alebo umelé ovocie ako obsluhujúci predavačka, vždy im to rozvinie ich poznávacie procesy správnym smerom.